O mnie

Witaj na moim Blogu!

Nazywam się Monika Salawa. Jestem księgową i tak jak Ty przedsiębiorcą. Prowadzę własne biuro rachunkowe w Krakowie. Kiedyś nie myślałam, że zajmę się podatkami!

Po liceum postanowiłam, że będę pracować w urzędzie skarbowym. Dlatego wybrałam studia na kierunku Administracja. Jednak w trakcie studiów zmieniłam zdanie, pracując w jednej z krakowskich spółek.

Tam narodziło się moje niesłabnące zainteresowanie tematami podatkowymi i księgowymi. Wtedy też sięgnęłam po podręcznik do rachunkowości dla liceum ekonomicznego mojej siostry i przeczytałam jak dobrą lekturę.

Skończyłam drugi kierunek studiów Finanse i Rachunkowość na UEK i zaczęłam pracę w biurze rachunkowym.

Miałam pracować w urzędzie, zostałam księgową.

Jednak dopiero kiedy podjęłam pracę w internetowym biurze rachunkowym, przekonałam się jak połączenie księgowości z nowoczesnymi rozwiązaniami informatycznymi pozwala stworzyć wygodne i wysokiej jakości usługi księgowe.

Uwielbiam nowinki podatkowe związane z branżą IT. Sama stale korzystam z jej rozwiązań, wprowadzając nowoczesne technologie do obsługi klientów. Jestem fanką automatyzacji procesów w biurze rachunkowym 😊

Robię to co chcę, lubię i w co wierzę.

Jeśli tematy związane z IP Box, VAT MOSS i sprzedażą aplikacji na zagranicznych portalach interesują Ciebie równie mocno jak mnie, zapraszam do lektury!