Jak zgłosić nr rachunku bankowego na białą listę
Założenie działalności

Jak zgłosić rachunek bankowy na białą listę?

Często klienci mojego biura rachunkowego mają wątpliwości, jak zgłosić rachunek bankowy na białą listę.

Problematyczne stają się również oferty banków, które oferują usługę założenia firmy wraz z firmowym rachunkiem bankowym. Niestety nie informują, że jest to tylko jeden z etapów założenia firmy, a cały proces musisz dokończyć na rządowej stronie biznes.gov.pl. Tam również powinieneś zgłosić firmowe konto bankowe, aby stało się widoczne na białej liście podatników VAT.

A jeśli zastanawiasz się, czy firmowe konto bankowe jest dla ciebie obowiązkowe, zajrzyj tutaj >>>

Jak zgłosić rachunek bankowy na białą listę?

Zgłoszenie firmowego rachunku bankowego na białą listę podatników VAT jest proste i nie przysporzy ci problemów. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę internetową adres biznes.gov.pl i wybierzesz opcję „Zmień dane w CEIDG”.

Obejrzyj nagranie lub sprawdź instrukcję zamieszczoną poniżej.

Po zalogowaniu na swoje indywidualne konto z wykorzystaniem profilu zaufanego ePuap otworzy się kreator z polami wyboru. Zaznacz, że chcesz dodać “Rachunki bankowe“.

Jak zgłosić rachunek bankowy na białą listę. Zgłoszenie na biznes.gov.pl.

Następnie zaznacz co chcesz zmienić. Najczęściej będzie to dodanie nowego firmowego rachunku bankowego oraz zgłoszenie tego rachunku do zwrotów podatku.

Jak sprawdzić czy rachunek bankowy jest na białej liście? Zaloguj się na biznes gov.pl.

Wpisz numer swojego firmowego rachunku bankowego, zatwierdź wprowadzone zmiany i wyślij formularz do urzędu.

Biała lista firmowy rachunek bankowy

Jak sprawdzić czy rachunek bankowy jest na białej liście?

Jeśli nie jesteś pewny, czy twoje firmowe konto bankowe jest widoczne na białej liście podatników VAT, możesz sprawdzić to w łatwy sposób. W wyszukiwarkę internetową wpisz “biała lista“. Odszukaj swoją firmę po numerze rachunku bankowego, numerze NIP, REGON lub nazwie. Upewnij się, że zgłoszony numer jest widoczny w tym miejscu:

Numer rachunku rozliczeniowego na białej liście podatników VAT

Pamiętaj jednak, że konto firmowe nie będzie widoczne na białej liście zaraz po jego zgłoszeniu. Musi minąć (najczęściej) kilka dni, zanim pracownik urzędu skarbowego zweryfikuje zgłoszone konto firmowe i zatwierdzi jego zamieszczenie na białej liście podatników VAT.

Jak długo trwa wpis na białą listę?

Tutaj nie ma reguły, a wszystko zależy od konkretnego urzędu skarbowego. Zazwyczaj numer rachunku bankowego jest widoczny na białej liście do 7 dni. Zdarzały się jednak i dłuższe terminy.

Jeśli zależy ci na czasie, warto skontaktować się ze swoją księgową, aby ustaliła bezpośrednio z urzędem skarbowym, czy cały proces można przyspieszyć.

Monika SalawaPotrzebujesz księgowej? Skontaktuj się ze mną!

tel. 535 511 911 biuro@solidnaksiegowa.com

www.solidnaksiegowa.com

5 myśli w temacie “Jak zgłosić rachunek bankowy na białą listę?”

  1. Na pewno opisana procedura nie jest uniwersalną. W moim urzędzie skarbowym trzeba złożyć kilka dokumentów, zaczynając od vat-r. Do tego sam wpis może zajmować do 30 dni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *